Organiziralo je :  6.    Rekreativni izlet :

B I C I K L I J A D A     “ TRI   RIJEKE “

U NEDJELJU 05.06.2011.

I ove godine organizirali smo tradicionalnu BICIKLIJADU "TRI RIJEKE".

Biciklarili smo do OGULINA i TOUNJA.

Na ovogodišnjoj biciklijadi  sudjelovalo je do sada najveći broj biciklista i to uz 230 biciklista iz mnogih Hrvatskih i Slovenskih klubova , na putu su se pridružili i 20 biciklista B.K. BABAROGE iz Ogulina. Biciklijada  je ove godine osim na obalama rijeka, boravila i uz jezero Sabljaci u Ogulinu.  Odvozili smo 77 km dugu trasu.

Reportaža sa biciklijade:
      Start sa  igrališta na Kasunima, gdje smo uz jutarnju kavicu i domaće specijalitete naših vrijednih domaćica izvršili prijave i darivali naših biciklista majicama za uspomenu na biciklijadu.

I. ETAPA - 17 km : KASUNI - BOSILJEVO - GRABRK - TROŠMARIJA

Laganim tempom krenulo je 230 biciklista prema Trošariji, gdje nas je ugostilo Domačinsto Kolić sa degustacijom domačih sireva i pogledom na novo jezero za potrebe nedavno otvorene hidroelektrane Lešće. Cijelo vrijeme pratili su nas i članovi moto kluba "VJEŠTICE" iz Ogulina.

U Trošmariji su nas dočekali i pridružili nam se, naši domačini iz Ogulina: BICIKLISTIČKI KLUB " BABAROGE "

II. ETAPA - 12 km : TROŠMARIJA - POPOVO SELO - GOLJAK - OGULIN

Najteža dionica biciklijade. Nakon uspona na Goljak spustili smo se u centar Ogulina, gdje nas je srdačno ugostila TURISTIČKA ZAJEDNICA GRADA OGULINA uz kratko predstavljanje kulturnih i prirodnih znamenitosti Ogulina, biciklisti su obišli stari grad i poznati Đulin ponor.

III. ETAPA - 6 km : OGULIN - SABLJAK SELO

Kao pravi domačini "B.K. BABAROGE" su nas zatim propeljali kroz sa grad Ogulin do jezera Sabljaci, gdje nas je u HOC-u Bjelolasica čekao ručak. Nakon ručka T.Z. grada OGULINA priredila nam je malo iznenađenje i u zabavnom programu pokazali su nam kako se polaže vozački ispit za VJEŠTICE na metli, po kojima je Ogulin jako poznat.

IV. ETAPA - 14 km : SABLJACI - OŠTARIJE - SKRADNIK - TOUNJ

Odmorni krenuli smo u Tounj. Odmor smo potražili ispod duplog mosta, gdje su nam nezaboravni doček uz prepun stol domačih pića, sireva, trešanja, štrudli.., pripremili gostoljubivi domačini: načelnik općine sa mještanima i živom muzikom.

V. ETAPA - 15 km : TOUNJ - GENERALSKI STOL - LEŠĆE

Iz Tounja otišli smo na odmor na bazen u Toplice Lešče i naše bicikliste ohladili sladoledom, i kavom.

VI. ETAPA - 13 km : LEŠĆE - TOMAŠIĆI - BOSILJEVO - KASUNI

Iako smo cijeli dan pomalo gledali u promjenjivo nebo, kiša nas je ipak oprala na zadnjim kilometrima pred Kasunima. Na Kasunima smo bicikliste za večeru počastili gulašom.

VELIKA ZAHVALA:

Našim domačinima i suorganizatorima:

TURISTIČKOJ ZAJEDNICI GRADA OGULINA,

BICIKLISTIČKOM KLUBU BABAROGA iz Ogulina,

OPĆINI TOUNJ , OPĆINI GENERALSKI STOL

Našim sponzorima:

FINAL d.o.o. Vinica, BUCIK d.o.o., MPOV Vinica, COCA COLA Hrvatska

Kovinotokarski obrt ŠPEHAR JOSIP, KLOBUČAR JURIJ s.p., Restoran BOSILJEVO

LIPOŠČAK građevinski obrt Pribanjci, T.Z. grada DUGA RESA, OPĆINA BOSILJEVO

Lovačko društvo DRUŽAC,

Našim medijskim pokroviteljima:

VEČERNJI LIST , RADIO MREŽNICA , KARLOVAČKI TJEDNIK, KA PORTAL

NA sljedećim LINKOVIMA pogledajte što pišu o našoj biciklijadi:

RADIO MREŽNICA

KA PORTAL

OGULIN INFO

KARLOVAČKI TJEDNIK

SLIKE SA BICIKLIJADE

Ukuliko želite neku od slika u punoj velićini , pošaljite nam e-mailom broj slike pa ćemo vam je poslati.