ŠPORTSKO DRUŠTVO  “KUPA“

Organiziralo je:    7.    Rekreativni izlet:

BICIKLIJADA " TRI RIJEKE "

U NEDJELJU 03.06.2012.

I ove godine organizirali smo tradicionalnu BICIKLIJADU "TRI RIJEKE".

Biciklarili smo do izvora Tounjčice u KAMENICI TOUNJSKI.

Na ovogodišnjoj biciklijadi  sudjelovalo je do sada najveći broj biciklista i to 251 biciklist iz Hrvatske i Slovenije.  Odvozili smo 79 km dugu trasu.

Reportaža sa biciklijade:
      Start sa  igrališta na Kasunima, gdje smo uz jutarnju kavicu i domaće specijalitete naših vrijednih domaćica izvršili prijave i darivali naših biciklista majicama za uspomenu na biciklijadu. Po prekrasnom sunčanom danu krenuli smo:

I. ETAPA - 19 km : KASUNI - ZDIHOVO - PONIKVE - TROŠMARIJA

Laganim tempom krenuo je 251 biciklist prema Trošariji, gdje nas je na kratkom odmoru ugostio: Načelnik MO Trošmarije, T.O. Grada Ogulina i Domačinsto Kolić sa degustacijom domačih sireva i pićem.

II. ETAPA - 14 km : TROŠMARIJA - GORNJE DUBRAVE - TOUNJ

Dalje nas je cesta vodila kroz G.Dubravu do Tounja. Tamo smo ispod znamenitog dvostrukog mosta ima odmor sa degustacijom Tounjskih sireva i domačeg soka od jabuka. Ugostio nas je načelnik općine Tounj.

III. ETAPA - 8 km : TOUNJ - KAMENICA

Slijedio je ručak u Kamenici Tounjski na jednom od izvora rijeke Tounjćice. Smjestili smo se uz izvor i uživali u hladu, vodi i netaknutoj prirodi. Zahvaljujemo se domačinima koji su na sve to pripremili.

IV. ETAPA - 20 km : KAMENICA - TOUNJ - GENERALSKI STOL

Odmorni krenuli smo u Generalski stol. Na parkiralištu restorana Gea dočekali su nas predstavnik općine Generalski stol, Sportsko društvo "Generalski stol", KUD IZVOR iz Generalskog stola.

V. ETAPA - 13 km : GENERALSKI STOL - LEŠĆE - BOSILJEVO

Prije samog povratka na Kasune stali smo na kratkom odmoru u Bosiljevu ispred STAROG GRADA BOSILJEVA. Tu su nas ugostili: domaće Lovačko društvo Družac, Bahor Robert i Mjesni odbor Prikuplje, sa raznimi degustacijami vina i domačih pekarskih proizvoda.

VI. ETAPA - 5 km : BOSILJEVO - KASUNI

Nakon prevoženih 79 km vratili smo se na Kasune i bicikliste počastili odojkom za večeru.

ZAHVALJUJEMO SE SVIM SUDIONICIMA BICIKLIJADE i :

VELIKA ZAHVALA:

Našim sponzorima:

MGA d.o.o. Bosanci, FINAL d.o.o. Bosanci, OPĆINA BOSILJEVO,

KTD ŠPEHAR Pribanjci, KLOBUČAR JURIJ s.p.Vinica, Grad Ogulin

LIPOŠČAK građevinski obrt Pribanjci, BUCIK d.o.o., MPOV Vinica,

DVD PRIKUPLJE, Bahor Robert,

Našim domačinima i suorganizatorima:

Mjesnom odboru TROŠMARIJA, OPĆINI TOUNJ ,

OPĆINI GENERALSKI STOL, KUD IZVOR Generalski stol,

Lovačko društvo DRUŽAC, Mjesni odbor PRIKUPLJE,

Našim medijskim pokroviteljima: