Punih 20 godina je iza nas od kada smo krenuli u avanturu na biciklima. Vozili smo uz rijeke Kupu, Koranu, Mrežnicu i Dobru, biciklima smo skelom prelazili Mrežnicu sve sa ciljem upoznavanja prirodnih ljepota koje nas okružuju u ugodnom, sportskom okruženju. Prešli smo državnu granicu i vozili po Slovenijiu te svuda od domaćina bili ljubazno ugošćeni i došli do okrugle brojke održavanja naše najpoznatije manifestacije.
Ovogodišnju jubilarnu biciklijadu, u nedjelju 7. lipnja, vozili smo u malo lakšem i opuštajućem, rođendanskom ritmu. Vozili smo turu dugačku 50 kilometara na dionici: Kasuni – Pribanjci – Vukova Gorica – Prilišće – Novigrad na Dobri – Dugaće – Bosiljevo – Kasuni. Kao i svih ovih godina sudinoci su nam došli više krajeva Lijepe naše te susjedne Slovenije. Uz uobičajene stanke na kojima su se sudionici okrijepili sirom, jabukama, vodom i slatkim delicijama ove godine uz odmor za ručak glazbenom izvedbon nas je uz ručak počastio domaći glazbenik iz susjedne Vinice Gino Marino. Vozilo je ukupno 76 biciklista, najmađi je bio desetogodišnji David Flajnik, a najstariji 80 – godišnji Anton Sušnik.
Još jedna uspješna biciklijada je iza nas, veselimo se bicikliranju u novom desetljeću naše manifestacije te istraživanju novih ruta.
Ovom prilikom zahvaljujemo se svima koji su na bilo koji način pomogli u realizaciji našeg projekta. Posebno hvala Zoranu koji uspješno sa kolegama na motorima brine o sigurnosti biciklista, Draženu bez kojeg nebi bilo zabave i veselja tijekom vožnje, Miki koji je na čelu biciklističke kolone te Juriju Klobučaru bez čije opreme nebi bilo ni glazbe ni zvuka, te naravno svim članovima UO.
Posebno mjesto u samoj organizaciji ove bicikljade zauzima Zdenko Bosanac, idejni začetnik biciklijade i autor brojnih zanimljivih ruta. Svojom energijom i predanošću uspješno je koordinarao rad cijele ekipe ŠD Kupe kako bi svaka biciklijada bila besprijekorna i uspješna. No, Zdenko nas je prerano napustio. U znak zahvalnosti i sjećanja Upravni odbor donio je odluku kojom se u naziv biciklijade dodaje Zdenkovo ime kako bi njegovo ime ostalo trajno povezano sa ovom manifestacijom koja se naziva biciklijada Tri rijeke – Zdenkovim turama.
Do sljedeće avanture uživajte u fotogaleriji
